Články‎ > ‎

Výprava s rodiči - reportáž

přidáno: 29. 4. 2010 8:24, autor: Aleš Vitinger   [ aktualizováno 17. 5. 2010 6:15 ]
Tak jako se čtyři roky čeká na novou olympiádu, tak jako se čtyři roky čeká na nové volby, se přesně po čtyřech letech odehrála výprava nevídaného formátu… Výprava s rodiči! 

Dne sedmnáctého v měsíci dubnovém, sešli se skauti a jejich rodiče u klubovny Wakanů. Setkali se zde všechny oddíly ze střediska. Nejhojněji byly zastoupeni Tygříci. Po rychlém úvodu byli skauti a jejich rodiny rozděleny do jednotlivých pěti skupinek. A dle rady mocných skautských vedoucích, začala nejoblíbenější hra – plyšový medvídci,také LPL, neboli lístečky po lese. Cílem bylo sbírání jednotlivých částí plyšových medvídků (samozřejmě na malých papírcích), z nich poté složit medvídka celého a prodat hračkářské firmě. Týmy mohly barvy částí těl medvídků kombinovat dle libosti a v roli záškodníků okrádat druhý tým, také dle libosti :-).

Fotky z výpravyPo skončení hry se uběhaní skauti a jejich uběhaní rodiče vydali na výlet do Zvahova. Trasa nám zabrala přibližně pět hodin, leč měla asi sedm kilometrů. Zdržení však nebylo důvodem pomalé babské chůze. Během hry si naše výprava prošla ještě jednou soutěží. Rozděleni na týmy vyrazily skauti s jejich rodiči do různých pěti blízkých stanovišť, kde na ně vykoukly soutěže jak logické, lanové tak i sportovní.

Poté se naše výprava vydala na poslední pouť do Zvahova. Ze Zvahova jsme jeli vláčkem zpět ke klubovně Wakanů, kde se vpodvečer zapálil oheň, na kterém si každý opékal buřty. Po chutné večeři se všichni rozešli domů s nezapomenutelnými zážitky. 


Bert, pro určitou skupinu obyvatel známý jako pan Kolben.
Comments