Hry‎ > ‎

Barri-ball*

přidáno: 10. 5. 2009 11:21, autor: Anežka Všianská
Nevím ani kde jsme na Barriball přišli, ale jisté je, že se stal velice oblíbeným způsobem trávení volného času. Baribbal je sport pro dva soupeře. Do země se zapustí stožár vysoký okolo 4 metrů. Na jeho špičku se uváže (lépe ještě na zemi) prádelní šňůra a na její konec pak tenisový míček. Měl by být asi metr nad zemí, když je provaz volný. Pak se vyrobí (třeba z prkna) dvě pálky široké asi 20cm a dlouhé 60cm s držadlem, které nezničí ruku po prvních deseti minutách. Hlavně aby byly obě pálky pokud možno stejné (nebudou hádky). Okolo stožáru se vymezí kruh o průměru asi 2metrů (podle okolností lze upravit) a rozdělí se na poloviny.

Úkolem hráčů je trefit míček a omotat provaz s míčkem ve směru svého odpalu. Protihráč se snaží o to samé, ale v opačném směru. Hráči nesmí opustit vymezené pole. Kdo bude mít celý provaz namotaný kolem stožáru směrem k sobě, ten prohrál.

* - neznámý dobrodinec nás upozornil, že zřejmě nazýváme naší oblíbenou hru špatně. Údajně se jmenuje Spiroball a pochází od amerických Indiánů. Nejsme si jistí ani jedním, ani druhým názvem, ale zvykli jsme si na Barri-ball. Pokud je někdo z vás americký indián, poraďte nám.

Comments